KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13613203
*
nr 1361 3203
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:14:27
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
nr 1361 3203
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk mÃ¥lare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



